Importing 2019-20 MN Boys H.S. Rosters

Instructions for Importing Rosters

Import a roster, enter the exact Team Name, and the roster should be ready to use.

Exact Team Names as being used by RinkWriter in 2019-20

  Academy of Holy Angels   Gentry Academy   Prairie Centre
  Albert Lea   Grand Rapids   Princeton
  Alexandria   Greenway-Nash-Kee   Prior Lake
  Andover   Hastings   Proctor
  Anoka   Henry Sibley   Providence Academy
  Apple Valley   Hermantown   Red Lake Falls
  Armstrong-Cooper   Hibbing-Chisholm   Red Wing
  Austin   Hill-Murray   Redwood Valley
  Bagley-Fosston   Holy Family Catholic   River Lakes
  Becker-Big Lake   Hopkins   Rochester Century
  Bemidji   Hutchinson   Rochester John Marshall
  Benilde-St. Margaret's   International Falls   Rochester Lourdes
  Blaine   Irondale-St. Anthony   Rochester Mayo
  Blake School   Kittson County   Rogers
  Bloomington Jefferson   La Crescent   Roseau
  Bloomington Kennedy   Lake of the Woods   Rosemount
  Brainerd   Lakeville North   Roseville
  Breck School   Lakeville South   Sartell-St. Stephen
  Breckenridge-Wahpeton   Litchfield-DC   Sauk Rapids-Rice
  Buffalo   Little Falls    Shakopee
  Burnsville   Luverne   Simley
  Cambridge-Isanti   Mahtomedi   South St. Paul
  Centennial   Mankato East-Loyola   Southwest Christian
  Champlin Park   Mankato West   Spring Lake Park
  Chanhassen   Maple Grove   St. Cloud Cathedral
  Chaska   Marshall   St. Cloud Tech-Apollo
  Chisago Lakes   Minneapolis   St. Francis
  Cloquet-Esko-Carlton   Minnehaha Academy   St. Louis Park
  Coon Rapids   Minnesota River   St. Michael-Albertville
  Cretin-Durham Hall   Minnetonka   St. Paul Academy-S
  Crookston   Monticello   St. Paul Highland Park-C
  Delano   Moorhead   St. Paul Johnson
  Detroit Lakes   Moose Lake   St. Thomas Academy
  Dodge County   Mora-Milaca   Stillwater
  Duluth Denfeld   Morris-Benson   Tartan
  Duluth East   Mounds View   Thief River Falls
  Duluth Marshall   Mound-Westonka   Totino-Grace
  Eagan   New Prague   Virginia-MI-B
  East Grand Forks   New Ulm   Waconia
  East Ridge   North Branch   Wadena-DC
  Eastview   North Shore   Warroad
  Eden Prairie   Northern Lakes   Waseca
  Edina   Northfield   Wayzata
  Elk River-Zimmerman   Orono   White Bear Lake
  Ely-Tower-Soudan   Osseo   Willmar
  Eveleth-Gilbert   Owatonna   Windom
  Fairmont   Park   Winona-Cotter
  Faribault   Park Rapids   Woodbury
  Farmington   Pine City   Worthington
  Fergus Falls    
  Forest Lake    
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx